تبلیغات
فاتولز – جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
رضا رحمانی........................................رضا رحمانی - Awave Studio
[ ]
 
این نرم افزار توانایی اجرای فایلهای سمپل Pa80 را در کامپیوتر دارد و توسط آن می توان تمام فرمتهای سمپل شناخته شده را از کیبورد های مختلف. ماژولها و فرمتهای صوتی سیستم عاملهای ویندوز و مکینتاش را همه و همه قابل تبدیل به یکدیگر می باشند.

مثلا شما میتوانید فایلهای خود را در غالب wav وارد این نرم افزار کرده و به خروجی KMP ذخیره نمایید به عنوان یکی از انواع کاربرد هایش . این نرم افزار به ظاهر ساده دارای گستردگی فراوانی است که باید با آن کار کرد تا آنرا فهمید.

شامل دو قسمت میباشد فرعی که تبدیل کننده است:Awave Studio Batch Converter
اصلی: 7.3 Awave Studio

7.3 Awave Studio را اجرا کرده و از منوی Help گزینه File Format را انتخاب کنید تا لیستی از فرمت فایلهای ورودی و خروجی این نرم افزار مشاهده فرمایید

برای ساختن یک سمپل ملودیک غیر درام کیت از فیلهایی با فرمت Wav
7.3 Awave Studio را اجرا کرده و فایلهایمان را در آغاز طریق منوی File و Open File وارد میکنیم که در کادر سمت راست این نرم افزار نمایان میگردد.
به روی تنها ایتم موجود در کادر سمت چپ کلیک راست کرده و از منوی کوچک باز شده گزینه Add New Instrument را انتخاب کرده تا گزینه New Instrument با ایکون کلاویه ظاهر شود روی علامت + به علاوه کنارش کلیک کرده تا Layer1 را ببینید آنگاه روی Layer1 کلیک راست کرده واز منوی کوچک باز شده گزینه Add New Region را انتخاب کرده حالا توی این صفحه که اکنون باز شده چند کار باید انجام گردد:
1-در کادر مستطیلی Wave From Link فایلwav مورد نظر را احضار کنید فرض کنید این صدای نت DO از گیتار میباشد حالا روی دکمه مستطیلی سمت را ست بنام Wave From کلیک کرده و از صفحه جدید کادر قسمت Root Key چون نت do/دو بوده بسته به اکتاوی که میخواهیم مثلا C2را میدهیم یعنی این صدا برای نت دو در اکتاو دوم منظور شد Apply و OK تا صفحه بسته شود حالا که تعریف کردیم که این فایل صدا ریشه C در اکتاو دوم است باید ببینیم تا چه محدوده ای میخواهیم از همین صدا استفاده گردد توی همون صفحه قبلی
( New Region) در قسمت Key Renge دوتا کادر داریم سمت چپی شروع محدوده استفاده از این صداست و سمت راستی پایانش مثلا مشخص میکنید که از محدوده A1 تا E2 در بر بگیرد.
حالا این تنظیمات یک صدا بود بقیه فیلهای Wave که Open کرده بودیم را یکی یکی آدرس دهی میکنیم.
توجه از یک نت نهایتا تا 2.5 پرده بالا و یا پاینتر میتوان استفاده کرد بیشتر مصنوعی میشود
به همین طریق میتوان یک سمپل Kmp شش عضوی ساخت که 2 اکتاو رو در بر بگیرد بعد از انجام آدرس دهی و Apply وOk کردن میرویم سراغ کادر سمت چپ گزینه New Instrument روی آن کلیک راست کرده وگزینه... Save Instrument As را انتخاب کرده و از منوی آشنای باز شده اسم فایل را مشخص کرده و در کادر Save As Type فرمت مورد نظرمان (KMP) را انتخاب کرده و درپایین میتوانین Sterio و Mono بودن آنرا مشخص کرد توصیه میکنم یک استریو درست کنید و یک مونو واز لحاظ کیفیتی با هم مقایسه کنید. حجم مونو کمتر میباشد.
فایلتان آماده Import کردن در فلش کارت میباشد .اما در صورتی که خواستید سمپل درام کیت بسازید:
بعد از اجرای 7.3 Awave Studio از منوی Tools گزینه Create Instrument Wizard را انتخاب کرده و از پنجره کوچک باز شده جلوی A Drum Kit Instrument تیک بزنید و در پایین Next را زده در صفحه بعد اسم فایل سمپلی را که میخواهید بسازید وارد کنید وباز Next و بازهم Next تا اینکه یک صفحه جدید مشاهده میکنید:

Key Map را از تب بالای صفحه انتخاب کرده تا کلاویه های کیبورد را ببینید میتوانید بازدن علامت منفی و مثبت پایین همین صفحه این کیبورد را به 61 کلید(5 اکتاو) تعقیر دهید برای راحتی کار. حالا با کلیک کردن روی این کلاویه های صدای مورد نظر مان را که قبلا Open کردیم را آدرس دهی میکنیم مثلا با کلیک بروی کلاویه C2 کوچکی باز شده و در کادر مستطیلی سمت راستش صدای مورد نظرمان را که Open کرده بودیم را انتخاب کرده و روی Assign کلیک کرده هیمینطور همه را آدرس دهی میکنیم در نهایت هم Apply و Ok تا اون منو بسته شود و منوی زیری را هم Finish را زده حالا همه چیز آماده است در صفحه اصلی نرم افزار واقع در کادر سمت چپ روی ایتم New Instrument راست کرده و ... Save Instrument As را انتخاب کرده و از صفحه آشنای باز شده اسم فایلمان را و فرمت مورد نظر KMP را وارد کرده و Mono و stereo بودن آنرا مشخص کرده و روی Save کلیک می نماییم.دانلود نرم افزاربرای دانلود از REZA بر روی                    کلیک کنید.


آخرین مطالب
درباره ما
صفحات
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوندهای روزانه
دیگر موارد
 

اسکرول بار

رضا رحمانی

ابزار وبلاگ

ابزار هدایت به بالای صفحه

....

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر

?
 • خونسرد
 • .........

  كد ماوس

  ?
 • کاراته
 • تصویر ثابت

  تصویر ثابت

  کد متحرک سازی عنوان وب سایت
  فاتولز - جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
  کد حباب و قلب